ANA SAYFA

ARAMA - KURTARMA EKİPMANLARI

- PROEYE
Çok Amaçlı Arama Kamerası

- ACTSAFE
Halatlı Kurtarma Ekipmanları

- NIKE
Hidrolik Kurtarma Ekipmanları

- CG Power Cutter
Piroteknik Kesici

- SAVA Havalı Kaldırma Yastıkları

- ResQmax Halat Fırlatma Tüfeği

YANGINLA MÜCADELE ve ACİL ÇIKIŞ SİSTEMLERİ

NBC KORUNMA SİSTEMLERİ

İTFAİYE ve KURTARMA ARAÇLARI

HABER VE DUYURULAR

E-MAIL


ResQmax- 46 CFR 192.45 Kodu'ndan


46 CFR 192.45 Kodu’ndan:

8.4 HALAT FIRLATMA EKİPMANI VE KURTARMA BOTU

Çoğu araştırma gemisi, yasal düzenlemeleri aşan özellikte can kurtarma ekipmanlarına gereksinme içindedir. Deniz araştırma ekipmanlarının kullanımı, bordadan düşmeler nedeniyle büyük risk taşırlar ve taşıdığı ekipman ve yükleriyle bir gemi, kurtarma için kolaylıkla manevra yapamaz. Tüm tekneler, teknenin çalışma özelliklerine, hava ve deniz koşullarına verdiği tepkiye bağlı olarak, bir kurtarma botunu ya da bir halat fırlatma ekipmanını ya da her ikisini birden kullanarak, denizdeki bir kişiyi kurtarma yeteneğine sahip olmak durumundadır.

Ayrıca, kurtarmaya yardım etmek için bir personel kaldırma aleti gerekli olabilir. Kurtarma yeteneğini tanımlamada güvenilirlik ve hız ana kıstastır. Onaylı ekipman listesinde bulunan roket ateşlemeli kutu tipi halat fırlatma cihazları, alımı ve bakımı pahalı olmayan ama her üç yılda bir yenilenmesi gereken ekipmanlardır. Dipçikli tüfek tipi ekipmanlar ise başlangıç maliyeti daha yüksek ve daha çok bakım gerektiren cihazlar olmakla birlikte, tek cihaz ile birden çok atış yapabilme avantajına sahiptir. Tek bir halat fırlatma ünitesi, birkaç adet fırlatıcı ve halat haznesi ile birlikte tedarik edilebilir. Eğer halat fırlatma ekipmanı taşınıyorsa, en az bir kez tekrar-dolum yapılabilmelidir. Ekipmanın kullanımında, her üç ayda bir kullanıcı eğitimi ve tatbikatı ile tatbikat kayıt sistemi uygulanmalıdır. Bu cihazlar, mükemmelliği sağlayacak bir sıklıkta kullanılmalıdır. (46 CFR 192.45)

Önemli Not: RESQMAX Halat-Can Yeleği-Kanca Fırlatma Ekipmanı, basınçlı hava kullandığı için işletim maliyeti sıfıra yakın olan tek sistemdir. Piroteknik Halat Fırlatma Tüfeklerinden farklı olarak, bakım gerektirmez ve piroteknik kartuş kullanmaz. Metal aksamı minimize edilmiştir, rutubetten etkilenmez. ResQmax ile hiçbir ekstra harcama yapmaksızın yüzlerce kez tatbikat yapabilirsiniz.

<< ResQmax Sayfasına geri dön

 

safety@ads.com.tr