ANA SAYFA

ARAMA - KURTARMA EKİPMANLARI

YANGINLA MÜCADELE ve ACİL ÇIKIŞ SİSTEMLERİ

- INGSTRÖM Kurtarma Tüneli

- JOMY Açılır-Kapanır Yangın Merdiveni

- JOMIRO Liberatör

- Carbon-T Yangından Koruyucu Kumaşlar

NBC KORUNMA SİSTEMLERİ

İTFAİYE ve KURTARMA ARAÇLARI

HABER VE DUYURULAR

E-MAIL


JOMY Açılır-Kapanır Yangın Merdiveni


Jomy Açılır-Kapanır Yangın Merdiveni Nedir?

Pencere ve balkon gibi çıkış noktalarına kolayca monte edilebilir eşsiz tasarımı, modüler yapısı ve üstün teknik özellikleriyle, 10 cm. genişliğinde bir yağmur oluğunu andıran evrensel bir çözümdür.
Eski ve yeni her tür binanın diış cephesine mükemmel bir bütünleşmeyle monte edilebilir. Mimari estetiğe uyum gösterir; Binanın dış görünüşünü bozmaz. Merdivenin görünen yüzeyleri istenen renkte boyanabildiği için, merdivenin dış cepheye uyumu daha da kolaydır.

Yapısı :

Özel alüminyum alaşım ve paslanmaz çelik kullanılarak üretilen Açılır-Kapanır Yangın Merdiveni, özel bir bakım gerektirmez. Aşırı sıcak veya aşırı soğuk, her ortamda, işlevini tam bir başarıyla yerine getirir.

Kullanımı :

  • Pencere, balkon gibi çıkış noktalarına yerleştirilecek açma kolunun çevrilmesi, merdiveni serbest bırakır ve merdiven bütün katlardan kullanılabilir duruma gelir. 
  • Serbest bırakma hareketi, kullanımdan sonra merdivenin kapanmasına yardımcı olan paslanmaz çelik yaylar sayesinde yumuşatıldığı için merdiven zarar görmez ve merdivenin açılışı sessizce gerçekleşir. 
  • Merdiven boyunca, kullanıcıyı inişte korumak amacıyla yerleştirilmiş olan korkuluk elle açılır ve iniş güvenlik içerisinde gerçekleşir.
 

safety@ads.com.tr