ANA SAYFA

ARAMA - KURTARMA EKİPMANLARI

YANGINLA MÜCADELE ve ACİL ÇIKIŞ SİSTEMLERİ

NBC KORUNMA SİSTEMLERİ

- TEMET OY NBC Sığınak Sistemleri

- TEMET Aile-Ofis NBC Çadır Sığınağı

- M90-D1-C Kimyasal Ajan Algılama Sistemi

- CASCAD Dekontaminasyon Sistemleri

- RSDL Cilt Dekontaminasyonu

- HUGHES Dekontaminasyon Çadırları

- NBC Koruyucu Giysiler

- NBC Gaz Maskeleri

İTFAİYE ve KURTARMA ARAÇLARI

HABER VE DUYURULAR

E-MAIL


CASCAD - BlastGuardâ


[ Özet Bilgi | Sırt Ünitesi | Tekerlekli Ünite | BlastGuard | Karşılaştırmalar ]

blast-1.gif (22300 bytes)

ŞARAPNEL ETKİSİNİ ÖNLEYİCİ KÖPÜK SİSTEMİ

blast-2.gif (15954 bytes)En sıkı test koşullarında etkenliği kanıtlanmış olan CASCAD BlastGuard, Terörle Mücadele ve Patlayıcı İmha personeli için, göreceli olarak düşük maliyetle ama çok etkin bir çözüm sunar. CASCAD BlastGuard, henüz patlamamış patlayıcı cihazlar (IED) ile patlayıcı saçıntılarının en güvenli biçimde denetimini mümkün kılar. BlastGuard, boru bombalarındaki 81mm / 4.2’lik tüpteki 2kg’lık TNT patlamasını, aktif hardal gazı (HD) ve 1,5kg’a kadar C4 patlamasını başarıyla absorbe etmiştir.

CASCAD BlastGuard Sistemi, iki kilit unsurdan oluşmaktadır: Hazne tarzındaki basit bir çadır ve dekontaminant içeren eşsiz özellikteki köpük. Sistem, robotlu işlemler dahil, herhangi bir patlayıcı imha çalışması sırasında bir patlama ya da parça saçıntısına karşı korunma için kullanılabilir. CASCAD Blast Guard EOD personeli şüpheli maddeyi incelemeye başlamadan önce bölgeden en düşük risk ile tahliyeyi mümkün kılar. Şarapnele dayanıklı balistik örtüsü ve özel balistik katman teknolojisi, daha sonraki olay yeri araştırması için kanıtların maksimum düzeyde birarada tutulmasını sağlar.

Ayrıca, CASCAD'ın Dekontaminant Blast-Guard versiyonu ile, patlamamış kimyasal savaş başlıklarına ve biyolojik-kimyasal bombaları da güvenle imha edebilirsiniz.

Önemli Not: CASCAD Grubu, Kanada’nın Suffield Savunma Araştırma Kurumu(DRES),
Kanada Dağ Polisi (RCMP),Kanada Ulusal Araştırma Konseyi (NRC), Kanada Savunma Bakanlığı (DOD),George Cowan Enterprises, O’Dell Engineering Ltd. ve NBC Team Ltd.’den oluşmaktadır.

 

safety@ads.com.tr